Srpen 2009

Za bleskovku

31. srpna 2009 v 17:01 | Sabča |  Ostatní
//<![CDATA[ setImgWidth(); //]]>
To je diplomek pro mě za bleskovku na blogu LisaDog. Moc díky, moc se mi líbí!!

Presvedcovaci techniky psu

31. srpna 2009 v 13:13 | Sabca |  Tinka
Ahoj, jak se mate? A teda docela dobre!! Tesite se do skoly? Ja jo, na kamose, ale ne na uceni a na ten denni kolobeh - vstavani, autobus, skola, krouzek, uceni a spat - a furt dokola :-)
A ted jsem po obede, varila jsem ho sama, mimochodem:-)
Tinka spi, ale to vam musim vypavet, co ona vyvadi kvuli kousku brambory :-) Normalne se pred vas postavi a hypnotizuje. Pak tacne delat ruzny kousky, jako ze sedni, lehni, vstan, atd. A kdyz ani to nefunguje, tak proste na vas vyskoci a vyrve vam tu dobrotu z ruky. A nejhorsi je jezeni u stoli. To vam podstrci hlavu pres podpazi do talire.
Ach jo, ja se musim chcetat:-D
Pac a pusu, letiiim:-)

Pocinani mojeho milacka cernouska:-)

30. srpna 2009 v 11:40 | Sabca |  Tinka
Cau, hlasim, ze zijeme, a v prvni rade vam musim sdelit par informaci:
Nemam tedka ke konci prazdnin moc casu, a az bude skolni rok, nebudu na tom lip, takze tady bude trochu min clanku :-) To ale neznamena, ze budu blog zanedbavat!!! Samozrejme se budu snazit dat sem asi tak clanek za dva dny. :-)
Jinak nas cernousek, jak nazvalo jedno moje *eSbÉ* Tinku, se ma moc dobre. Vcera byla chudinka celou dobu zavrena v koupelne, protoze jsme byli na svatbe:-) Ale uz nam to odpstila, ted momentalne hryze zidli:-)
Miluju vas, Pac a pusu! :-D

Smutný příběh :´-(

28. srpna 2009 v 16:25 | Sabča | Jim Willis |  Psi
JAK JSI MOHL?!


Když jsem byla štěňátko, zabavila jsem tě svou hravostí a rozesmávala jsem tě. Nazýval jsi mě svým děťátkem a přes mnohé rozkousané boty a jiné pohromy jsem se stala tvým nejlepším přítelem. Vždy, když jsem byla zlobivá, pokýval jsi nade mnou prstem a zeptal jsi se: "Jak jsi mohla?!" - ale nakonec jsi mi vždy odpustil, povalil jsi mě na záda a poškrábal na bříšku.

Moje výchova k čistotnosti trvala trochu déle, než jsi předpokládal, protože jsi byl hrozně zaneprázdněný, ale spolu jsme to zvládli. Pamatuji si ty noci, když jsem byla přitulená v posteli k tobě, naslouchajíc tvým tajemstvím a snům a věřila jsem, že život prostě nemůže být lepší. Chodili jsme na dlouhé procházky, běhali jsme v parku, jezdili v autě, zastavili se na zmrzlinu (mně jsi dal jen kornoutek, protože prý zmrzlina není dobrá pro psy) a dřímala jsem na slunci, když jsem čekala na tvůj příchod domů na konci dne. Postupně jsi začal trávit víc času v práci a byl jsi zaneprázdněn svojí kariérou a víc času jsi věnoval hledání lidského partnera. Čekávala jsem na tebe trpělivě, utěšovala tě, když jsi měl zlomené srdce a byl jsi zklamaný. Nikdy jsem ti nevyčítala špatné rozhodnutí, vždy jsem nadšeně vítala tvůj příchod domů a radovala jsem se s tebou, když jsi se zamiloval.
Ona, teď tvoje žena, není "pejskař" - ale i tak jsem jí přivítala v našem domě, snažila jsem jí projevit svou náklonnost a poslouchala jsem ji. Byla jsem šťastná, protože ty jsi byl šťastný. Potom přišly děti a já byla vzrušená spolu s tebou. Fascinovala mě jejich růžovost, jejich vůně a též jsem se chtěla o ně starat. Ale ty a ona jste se obávali, že by jsem jim mohla ublížit a já jsem trávila většinu času zavřená v jiném pokoji nebo v kleci. Ach, jak jsem je chtěla milovat, ale byla jsem se "zajatcem lásky". Když vyrostly, stala jsem se jejich kamarádkou. Věšely se na mou srst a tahaly se za ni nahoru, na své vratké nožičky, strkaly mi prstíky do očí, zkoumaly moje uši a dávaly mi pusinky na nos. Milovala jsem to všecko okolo nich a jejich dotyk - přestože tvůj dotyk byl teď takový ojedinělý - a kdyby bylo třeba, bránila bych je vlastním životem. Vkrádala jsem se do jejich postelí a poslouchala jejich trápení a tajné sny a spolu jsme čekali na zvuk tvého auta na příjezdové cestě. Bývaly časy, že když se tě zeptali, jestli máš psa, ty jsi vytáhl z peněženky mojí fotku a vyprávěl si jim o mě příběhy. V posledních letech už jen povíš "ano" a změníš téma.
Už nejsem "tvůj pes", ale "jen pes" a rozčilují tě všecky výdaje na mě. Teď máš velkou pracovní příležitost v jiném městě a ty a oni se budete stěhovat do bytu, kde není dovolené mít zvířata. Udělal jsi správné rozhodnutí pro svoji rodinu, ale byly časy, kdy já jsem byla tvá jediná rodina. Byla jsem vzrušená z cesty autem, ale když jsme přijeli k zvířecímu útulku, bylo tam cítit psy a kočky, strach a beznaděj. Vyplnil jsi papíry a řekl dvěma ženám, které si mě přebíraly: "Vím, že jí najdete dobrý domov." Pokrčily ramenem a věnovaly ti bolestný pohled. Poznaly reálnost umístění psa ve středním věku, i když s "papírama". Musel jsi vyprostit prsty tvého syna z mého obojku, když křičel "Ne, taťko! Prosím, nenechej je sebrat mého psa!" A já jsem měla o něho starost. Jakou lekci jsi mu to právě dal o přátelství a věrnosti, o lásce a zodpovědnosti a o úctě k celému životu? Rozloučil jsi se se mnou poplácáním po hlavě, vyhnul jsi se mému pohledu a zdvořile si odmítl vzít si můj obojek a vodítko.
Pospíchal jsi, protože jsi měl nějaký termín a teď mám jeden i já.
Když jsi odešel, ty dvě milé pani řekly, že jsi pravděpodobně o všem věděl několik měsíců dopředu a neudělal jsi žádný pokus najít mi nový domov. Potřásly hlavou "Jak jenom mohl?" Věnují nám tu v útulku tolik pozornosti, kolik jim to jejich nabitý rozvrh dovolí. Krmí nás, samozřejmě, ale moje chuť k jídlu se ztratila už před mnoha dny. Nejdřív jsem vyskočila a pospíchala ke vchodu vždy, když někdo procházel okolo mého kotce, doufajíc, že jsi to ty, že jsi změnil názor - že to celé byl jen zlý sen… a nebo jsem doufala, že to bude aspoň někdo, kdo se o mě zajímá, někdo kdo mě zachrání. Když jsem si uvědomila, že nemůžu soupeřit o upoutání pozornosti s hravostí šťastných štěňat, neuvědomujících si svůj osud, ustoupila jsem do nejvzdálenějšího kouta a čekala jsem.
Slyšela jsem její kroky, když pro mě přišla na konci jednoho dne a kráčela jsem za ní uličkou do oddělené místnosti. Velmi tichá místnost.
Dala mě na stůl, poškrábala za uchem a pověděla mi, abych se nebála. Srdce mi bušilo v předtuše toho, co přijde, ale míchal se v tom i pocit úlevy. Zajatec lásky odešel v příběhu dní. Jak už to mám v povaze, víc jsem se strachovala o ni. Břemeno, které nosí, ji hrozně tíží, a já to vím stejně, jako jsem poznala každou tvou náladu. Jemně mi oholila přední nohu a slza stekla dolu po její tváři. Oblízla jsem její ruku stejně jako jsem byla zvyklá tebe utěšovat před mnohými roky. Odborně vsunula jehlu do mé žíly. Pocítila jsem píchnutí a studenou tekutinu proudící do mého těla, ospale jsem si lehla, podívala jsem se do jejích milých očí a zamrmlala jsem "Jak jsi mohl?" Možná protože rozuměla mé psí řeči, řekla: "Je mi to tak líto." Poplácala mě a honem mi vysvětlovala, že je to její práce zabezpečit, že půjdu na lepší místo, kde mě nebudou ignorovat, týrat ani zanedbávat, a kde se nebudu muset bránit - místo plné lásky a světla, tak odlišné od tohoto místa na Zemi. A s posledním zbytkem mé energie jsem se jí snažila přesvědčit zavrtěním mého ocasu, že moje "Jak si mohl?" nebylo myšlené na ní. Bylo to určené tobě, můj milovaný pane, na tebe jsem myslela. Budu na tebe myslet a čekat navždy. Kéž by ti každý v tvém životě prokázal takovou věrnost.


Poznámka autora:
Pokud vám článek "Jak jsi mohl" vehnal slzy do očí tak jako mně, když jsem ho psal, je to proto, že je to příběh složený z osudů miliónů zvířat, které umírají každý rok v amerických útulcích. Vítaná je snaha všech, co by chtěli článek dál šířit pro nekomerční účely, pokud připisují poznámku s autorským právem. Prosím použijte ho na vzdělání lidí na svých stránkách, časopisech, na informačních tabulích útulků a veterinárních ošetřovnách.

Děkuji, Jim Willis

Autor: Jim Willis

Juuuuu

26. srpna 2009 v 17:02 | Sabca |  Srandičky
Chudák kacenka:-D

SOutez o nejhezciho pejska 0.2

26. srpna 2009 v 16:32 | Sabca |  Psi
1. Soutezici - LisaDog

Dan

Hawkeye

Bára


2. Soutezici - •Dája & Punťa•
Punt´a

3. Soutezici Teja

Toby


Pujdeme k babicce

26. srpna 2009 v 11:37 | Sabca |  Tinka
Ahoj, takze tedka jsem doma, pred chvilkou jse byli s brachou u babicky, ale nebyla doma, proto tedka pisu tenhle clanek. Asi za dve hodky teda k ty babicce pujdem s Tinkou. Myslim, ze se Tina i docela tesi, protoze pokazdy dostane tak dva rohliky a piskoty. Proto si taky babicku tak oblibila!

Kdyz jsem rano byla Tinu vencit, tak jsem zjistila, ze Cita (pes nasi babicky), utekla z kotce! Tina k ni samozrejme zdrhla, a nechtela prijit na moje zavolani. Staly tam a koukaly na sebe. Me ovladnul strach, protoze jsem se bala, ze se seperou. Preci jenom - fena a fena - to je skoro pravdepodobny, ze se poperou. ALe je to dobry. Nepopraly se.

Pac a pusu, pozdravujte sve psiky!!

SOutez o nejhezciho pejska 0.1

26. srpna 2009 v 9:48 | Sabca |  Psi
Mame tady v SONP prvni dva soutezici, a to Dáju a Puntu a LisaDog ( btw. jsou to moje SB ).
Holky, anketu uz mam, jen je teda potreba zaslat na e-mail ty fotky vasich milacku :-)

Jeste mate sanci - priberu jeste sest soutezicich! Piste ale prosim pod 0.0, tam mate vsecky potrebny informace. Tak, vse O.K.? Jo? Tak já jdu. Pac a Pusu!

Soutěž o nejhezčího pejska 0.0

25. srpna 2009 v 12:13 | Sabča |  Psi
Takže, myslím, že nadešel ten správný čas,abych vyhlásila soutěž o nejhezčího pejska. Ten, kdo by chtěl svýho mazlíka zařadit do soutěže, nechť udělá následující:-):
Přečti si pravidla:
1) Pejsek, kterého přihlásíš, musí být tvůj nebo někoho jiného, ale nesmí být vymyšleý nebo z internetu
2) Fotka, kterou přiřadíš, musí být tvého pejska
3) Na mém blogu najdeš všechny potřebné informace
4) Zvolení bude v podobě ankety, která bude otevřená cca týden
5) Vyhrává logicky ten, kdo dostane největší počet hlasů
6) Beru jen prvních osm soutěžících

Do komentářů napiš přihlášku:
1) Přezdívka:
2) Blog:
3) Jméno mazlíka:
4) Co na diplom, když vyhraješ:

!!! FOTKY POSÍLEJTE NA MŮJ E-MAIL souteze-knirac-tina@seznam.cz
!!!
Nový design + Popisky do menu

24. srpna 2009 v 11:31 | Dája
Ahoj všichni,já jsem Dája,autorka nového designu.Tento článek Sabčo můžeš smazat.Jen ti chci zveřejnit ty popisky do menu(menu si raději udělej sama,páč nevím,jestli jsi chtěla,abych ti ho udělela nebo co......)
Takže tady máš ty popisky,jak jsi chtěla.
P.S=Vůbec nemáš zač,páč jsem ráda,že se ti design líbí a že sis ho u mě objednala!!!

Tak snad se líbí...pozdravuj Tinku

DIplom pro mirindu

24. srpna 2009 v 10:17 Ostatní
Mirinda - mě nové SB!
( Obrázek je z www.konehribata.cz )

Diplomek pro Nelly

24. srpna 2009 v 10:03 Ostatní
Ahoj, hlásím nové SB Nelly !!
Tady je diplomek :

New design, díííky:-)

24. srpna 2009 v 9:55 Důležité
Zdaréééc lidi, takže! Mám tady nový design od Dáji a Punti- v první řadě moc moc moc děkuju!
Jak se vám líbí? Mě se teda líbí strašně moc :-) Sama bych nikdy nic takovýho neudělala:-) Takže: Fakt moc moc děkuju:-)

Juu to je hezký:-)

23. srpna 2009 v 15:32 Ostatní
Tohle je od meho noveho esbecka -Nelly!! Moc diky!
P.S.: Diplomek pro tebe s jezevcikem zitra, hned rano, jj? :-)

Pocuranek!!!

22. srpna 2009 v 14:45 Tinka
Nas drahousek je strasne zlobivej!!!!! Vcera vecer sezrala Tina kocourovi granule a pak se vcedle nich vycurala. A dneska rano na schodech udelala petikilometrovou louzi, kteru jsem musela vydrbat. Nooo... reknu vam, ze mi nemate co zavidet!!
Jinak tedka jsme byli na vylete, v lese. Houby mame, ale asi jen pet gramu (!). Tin litala po celym lese.
A taky jsme se byli podivat na louce, tam to bylo super, protoze Tinka litala jeste vic a vsude jsem na ni videla. Skoda, ze tam nebyli baliky, byla by prca ji videt, jak na to vyskakuje... :-)
Beziiim, jeste se tady dneska zastavim a pridam nejake clanky:-) Mejte se pekne a uzivejte, pac a pusu!

Od LisyDog

21. srpna 2009 v 18:53 Ostatní

Diplomek je od LisyDog. Moc pekny, hrozne dekuju!


Diplomek pro LuisaDog!!!!

21. srpna 2009 v 10:16 Ostatní
TOhle je diplomek Pro LuisaDog - mé nové esbénko!!

(obrázek je z adresy www.celysvet.cz )

Německý ovčák

19. srpna 2009 v 8:48 | Wikipedia |  Psi

Německý ovčák je plemeno psa, pocházející z Německa. Je to nejrozšířenější plemeno psů na světě a nejrozšířenější služební plemeno - tady se používá k ochraně majetku i k práci policejní, záchranářské, vodí slepce. Kdysi byl německý ovčák zneužit k hlídání zajatců v nacistických táborech.
země původuNěmecko Německo
výška55-65 cm
hmotnost34-43 kg
barvaceločerná
vlkošedá
černá se znaky
bílá barva je nepřípustná
Toto plemeno vyniká zejména ve sportovní a praktické-služební kynologii. Kvůli jeho všestrannosti a učenlivosti se také občas používá při psích sportech (agility, aportování, atd.). Německý ovčák je pes vysoce učenlivý a poslušný, odvážný, nedůvěřivý, věrný, neúplatný, ochotný a neúnavný. V obecném povědomí panuje názor, že jsou němečtí ovčáci agresivní, ale odborná literatura a zkušenosti tvrdí opak. Případná agresivita je způsobena ve většině případů špatnou výchovou. Německý ovčák velmi dobře snáší studené počasí, je vhodný i do města, je snadno cvičitelný a je to dobrý hlídač. Celoročně může být venku, potřebuje dostatek pohybu.
Německý ovčák se uplatňuje po celém světě v policejních, záchranářských, vojenských i společenských službách. Původně také jako pastevecký pes se však dnes už téměř nevyužívá. Německý ovčák je pes velice energický, aktivní a vytrvalý, proto se uplatňuje spíše jako partner policistů, horské služby, záchranné služby, vyšetřovatelů hasičů a také jako společník výborný osobní hlídač a "sportovec" pro účast na závodech z výcviku, výstavách, kde je také požadována jejich fyzická vytrvalost.

Klikacku plosiiiiiiim!!

18. srpna 2009 v 19:23 Důležité
Ahoj, lidi, prosim vas, udelal by mi nekdo klikaci ikonku? Chtela bych na ni nejaky pozadi a nebo treba Tinu a napsat - Moje Tinka a pod to knirac-tina.blog.cz ... Kdyztak mi napiste do komentaru, udelam vam diplomek, kdyz vy me klikacku!:-)

Je to nalehave, moooooc dekuju predem tem, kteri budou ochotni ji pro me ztvarnit:-)

P.S.: Ty navody na internetu jsou nemozny, nechapu je a kdyz tam zkopiruju ten kod, nic se nedeje!!

Dekuju!!